Open source coderen in gevaar door nieuwe EU wetgeving
De Python Software Foundation, PSF, is ontevreden met nieuwe EU wetgeving omtrent cybersecurity. Volgens hoofd van de PSF Deb Nicholson kunnen open source developers verantwoordelijk gehouden worden voor code waar zijzelf niks aan verdiend hebben.
De EU heeft vorig jaar twee wetten opgesteld, die nog niet goedgekeurd zijn door het Europees Parlement en de Europese Commissie. De Cyber Resilience Act stelt softwarebedrijven verantwoordelijk voor enige security-zwaktes in hun producten. Daarnaast zorgt de Product Liability Act ervoor dat updates die een applicatie onveilig maken kunnen leiden tot schadeclaims.
Te ruim
De argumentatie van de PSF is dat de EU-wetgeving te ruim is opgesteld. Er wordt geen onderscheid gemaakt tussen grote bedrijven die software verkopen en open-source developers die geen financieel oogmerk hebben bij hun code. Veel commerciele producten bevatten namelijk open-source code, die onder andere in Python geschreven kunnen zijn.
Verder lezen bij de bron- Toezicht op Europese Dataverordening van start - 5 december 2025
- Den Haag versterkt positie als Europese cybersecurity hoofdstad - 5 december 2025
- ACM vanaf nu bevoegd om toezicht te houden op de Data Act - 4 december 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Toezicht op Europese Dataverordening van start | Verder lezen | |
Den Haag versterkt positie als Europese cybersecurity hoofdstad | Verder lezen | |
ACM vanaf nu bevoegd om toezicht te houden op de Data Act | Verder lezen | |
Rapport: Inzicht in gemeentelijke kosten en aanpak van informatiebeveiliging | Verder lezen | |
AP adviseert ouders om geen fotos van kinderen te delen voor winactie | Verder lezen | |
Gemeenten zien kosten cybersecurity fors oplopen | Verder lezen | |
ISO 27001 als fundament onder AVG-compliance: juridische zekerheid door informatiebeveiliging | Verder lezen | |
Shadow AI ondermijnt IT-beleid en security | Verder lezen | |
Datalek bij gemeente Amsterdam: vertrouwelijke or-gespreksverslagen op straat | Verder lezen | |
Overheid waant zich onterecht cyberveilig | Verder lezen |