Publicatie Normenkader Informatiebeveiliging en Privacy voor Funderend Onderwijs
Veel schoolbesturen zijn bezig met het organiseren van privacy en informatiebeveiliging in hun organisatie: Wat is goed of veilig genoeg? Hoe weet ik dat ik niets vergeet? En hoe kan ik het aanpakken?. Op 19 april is daarom Het Normenkader Informatiebeveiliging en Privacy voor Funderend Onderwijs gepubliceerd. Het normenkader beschrijft de normen voor een digitaal veilige schoolorganisatie en biedt concrete voorbeeldmaatregelen. Daarmee is het een belangrijk hulpmiddel om scholen digitaal veilig te maken.
Een normenkader voor het funderend onderwijs
De Adviesgroep Regie op ICT van de PO-Raad en de VO-raad deed in 2022 een oproep tot minimale normen voor digitaal veilig onderwijs, zodat er in de hele sector toegewerkt wordt naar een norm. Naar aanleiding daarvan is het Normenkader Informatiebeveiliging en Privacy voor Funderend Onderwijs gepubliceerd door Kennisnet. Het normenkader beschrijft de normen voor digitale veiligheid en biedt voorbeeldmaatregelen voor schoolorganisaties om zich zo goed mogelijk te beschermen tegen digitale dreigingen als datalekken en cyberaanvallen. Er wordt gewerkt aan een juridische borging van IBP-normen. Dit biedt alle leerlingen, ouders en medewerkers in Nederland de zekerheid dat hun leer- of werkplek digitaal veilig is. Zo nodig wordt ook een vorm van controle op de digitale veiligheid ingericht: het op orde brengen en houden van digitale veiligheid is niet vrijblijvend. Het schoolbestuur draagt hier eindverantwoordelijkheid voor, of de ICT nu zelf geregeld of uitbesteed is.
Groeipad
Het normenkader is een belangrijk hulpmiddel voor het toewerken naar digitaal veilig onderwijs en biedt een helder einddoel dat scholen stap voor stap kunnen bereiken. Dat einddoel is natuurlijk niet zomaar gerealiseerd.
Verder lezen bij de bron- Vrouwen langer in onzekerheid door vertraging bevolkingsonderzoek - 13 februari 2026
- Datalek bij Autoriteit Persoonsgevens - 12 februari 2026
- Storing bij atoomklok NIST legt risico’s tijdsservers bloot - 12 februari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Vrouwen langer in onzekerheid door vertraging bevolkingsonderzoek | Verder lezen | |
Datalek bij Autoriteit Persoonsgevens | Verder lezen | |
Storing bij atoomklok NIST legt risico’s tijdsservers bloot | Verder lezen | |
Investeringen in privacy nemen fors toe door opmars van AI, blijkt uit onderzoek Cisco | Verder lezen | |
Coalitieakkoord: Nieuwe Digitale Dienst moet regie pakken over overheids-ict | Verder lezen | |
Den Haag verklaart digitale onafhankelijkheid tot prioriteit | Verder lezen | |
Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging | Verder lezen | |
Zonder datamanagement geen digitale autonomie | Verder lezen | |
Gemeente Beek richt zich met cyberspecialisatie bij BOA sterker op digitale veiligheid in de wijk | Verder lezen | |
Gemeenten hebben vaak niet door dat ambtenaren illegaal gegevens opzoeken | Verder lezen |