Publicatie Normenkader Informatiebeveiliging en Privacy voor Funderend Onderwijs
Veel schoolbesturen zijn bezig met het organiseren van privacy en informatiebeveiliging in hun organisatie: Wat is goed of veilig genoeg? Hoe weet ik dat ik niets vergeet? En hoe kan ik het aanpakken?. Op 19 april is daarom Het Normenkader Informatiebeveiliging en Privacy voor Funderend Onderwijs gepubliceerd. Het normenkader beschrijft de normen voor een digitaal veilige schoolorganisatie en biedt concrete voorbeeldmaatregelen. Daarmee is het een belangrijk hulpmiddel om scholen digitaal veilig te maken.
Een normenkader voor het funderend onderwijs
De Adviesgroep Regie op ICT van de PO-Raad en de VO-raad deed in 2022 een oproep tot minimale normen voor digitaal veilig onderwijs, zodat er in de hele sector toegewerkt wordt naar een norm. Naar aanleiding daarvan is het Normenkader Informatiebeveiliging en Privacy voor Funderend Onderwijs gepubliceerd door Kennisnet. Het normenkader beschrijft de normen voor digitale veiligheid en biedt voorbeeldmaatregelen voor schoolorganisaties om zich zo goed mogelijk te beschermen tegen digitale dreigingen als datalekken en cyberaanvallen. Er wordt gewerkt aan een juridische borging van IBP-normen. Dit biedt alle leerlingen, ouders en medewerkers in Nederland de zekerheid dat hun leer- of werkplek digitaal veilig is. Zo nodig wordt ook een vorm van controle op de digitale veiligheid ingericht: het op orde brengen en houden van digitale veiligheid is niet vrijblijvend. Het schoolbestuur draagt hier eindverantwoordelijkheid voor, of de ICT nu zelf geregeld of uitbesteed is.
Groeipad
Het normenkader is een belangrijk hulpmiddel voor het toewerken naar digitaal veilig onderwijs en biedt een helder einddoel dat scholen stap voor stap kunnen bereiken. Dat einddoel is natuurlijk niet zomaar gerealiseerd.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Hotel & IT: AI als privacyrisico in de hotellerie | Verder lezen | |
Tijdens datahack voldeed Clinical Diagnostics niet aan wettelijke norm voor informatiebeveiliging | Verder lezen | |
Chrome plaatst stiekem 4 GB AI-bestand op miljoenen computers | Verder lezen | |
Cyberaanvallen op ziekenhuizen. Minder geld, minder bescherming | Verder lezen | |
Mozilla uit zorgen over verplichte leeftijdsverificatie voor vpn-providers | Verder lezen | |
NIS2 en bestuurdersaansprakelijkheid: de Cyberbeveiligingswet verandert de spelregels voor directies | Verder lezen | |
AP geeft taxi-app Yango 100 miljoen euro boete voor doorspelen info aan Rusland | Verder lezen | |
Odido-topman over hack: ‘Niets verkeerd gedaan, wel fouten gemaakt’ | Verder lezen | |
De 8 grootste data-uitdagingen in de publieke sector | Verder lezen | |
Het einde van break-fix: waarom proactief IT-beheer de nieuwe standaard is | Verder lezen |