Microsoft stopt met gezichtsherkenningsanalyse wegens privacyzorgen
Gezichtsherkenningstechnologie inzetten om de gemoedstoestand van mensen te bestuderen en identificerende eigenschappen in kaart te brengen gaat Microsoft een stap te ver. Het bedrijf maakt zich zorgen om de privacy en misbruik van deze techniek. Daarom stopt het Amerikaanse hard en softwarebedrijf per direct met gezichtsherkenningstechnologie die voor deze doeleinden wordt ingezet.
Dat schrijft Microsoft in een blog.
Microsoft stelt strengere eisen aan gebruik gezichtsherkenning
Microsoft weet dat gezichtsherkenning voordelen met zich meebrengt voor handhavings- en opsporingsinstanties. Tegelijkertijd erkent het bedrijf dat er ook gevaren en risico s aan kleven. Om op een verantwoorde manier met deze technologie om te gaan, heeft Microsoft een aantal spelregels opgesteld in een intern document. Daarin worden diverse beveiligings- en voorzorgsmaatregelen opgesomd zodat de techniek op een verstandige en doordachte manier gebruikt wordt.
Microsoft past deze richtlijnen regelmatig aan. Werknemers hebben de regels onlangs nog eens doorgenomen en de eisen nog verder aangescherpt. Nieuwe klanten moeten bijvoorbeeld vanaf nu toegang aanvragen om gezichtsherkenningstechnologie in Azure Face API, Computer Vision en Video Indexer te gebruiken. Bestaande klanten hebben een jaar de tijd om deze goedkeuring te verkrijgen. Vanaf juni 2023 geldt dat ze niet langer gebruik mogen maken van Microsofts gezichtsherkenningstechnologie als de aanvraag niet is goedgekeurd.
Door beperkte toegang te introduceren, voegen we een extra beschermingslaag toe aan het gebruik en de inzet van gezichtsherkenning om ervoor te zorgen dat het gebruik van deze diensten in overeenstemming is met Microsofts Responsible AI Standard en bijdraagt aan hoogwaardige eindgebruikers en maatschappelijke voordelen, schrijft de techgigant in zijn blog.
Verder lezen bij de bron- Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking - 25 juni 2026
- Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren - 25 juni 2026
- EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden - 24 juni 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking | Verder lezen | |
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren | Verder lezen | |
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden | Verder lezen | |
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen |