Cyberincidenten vormen groot zakelijke risico
Cyberincidenten staan wereldwijd bovenaan de lijst van risico s in de Allianz Risk Barometer 2024. Voor het eerst zien bedrijven ransomware aanvallen, datalekken, verstoringen van it netwerken en diensten en andere cyberdreigingen als hun grootste zorg. De angst hiervoor is groter dan voor zakelijke verstoringen, natuurrampen, veranderingen in wet en regelgeving, branden en explosies, de macro economie, het klimaat en politieke risico s.
Na twee jaar van hoge maar stabiele schade activiteit constateert verzekeraar Allianz in 2023 een zorgwekkende heropleving van de verliezen door ransomware en afpersing. Het landschap van cyberdreigingen blijft zich ontwikkelen, hackers richten zich in toenemende mate op it en fysieke toeleveringsketens, lanceren massale cyberaanvallen en vinden nieuwe manieren om geld af te persen van grote en kleine bedrijven. Cyberincidenten klommen naar de top drie risico s in Nederland en blijven, sinds 2018, het nummer een risico in Belgie.
Vooral ransomware is in opmars. De zogeheten ransomware as a service kits, raas kits, met prijzen vanaf veertig dollar, zijn een factor bij de stijgende activiteit in 2023. Bendes voeren ook sneller aanvallen uit. Zo daalt het gemiddelde aantal dagen dat nodig is om een aanval uit te voeren van ongeveer zestig in 2019 naar vier. De activiteit van ransomware claims steeg in 2023 met meer dan de helft op jaarbasis. Bij de meeste ransomware aanvallen worden nu persoonlijke of gevoelige commerciele gegevens gestolen met als doel afpersing, waardoor de kosten en complexiteit van incidenten toenemen en er een grotere kans is op reputatieschade.
Verder lezen bij de bron- AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie - 25 september 2026
- Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten - 25 september 2026
- Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto - 24 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen | |
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen | |
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten | Verder lezen | |
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen | Verder lezen | |
Nieuwe toezichthouder voor elektronische patiëntendossiers | Verder lezen | |
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid | Verder lezen | |
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak | Verder lezen | |
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen | Verder lezen |