Jeroen: samen werken aan digitale veiligheid
Jeroen Altorf werkt als adviseur informatieveiligheid en heeft een piketfunctie als Officier van Dienst, OvD. Daarnaast volgt hij de deeltijdopleiding Security Management.
Aan de hand van foto s en video s, terug te zien op ons Instagramaccount in de highlight Volgdag Jeroen, laat Jeroen zien wat zijn werk inhoudt.
Risico s veranderen en de digitale dreiging neemt toe. Organisaties en bedrijven worden steeds vaker slachtoffer van cybercriminaliteit, wat vaak grote gevolgen heeft. Jeroen Altorf is in zijn dagelijks werk bezig met informatieveiligheid om ervoor te zorgen dat Veiligheidsregio IJsselland geen slachtoffer wordt van cybercriminaliteit.
Wat is jouw belangrijkste taak als adviseur informatieveiligheid?
Binnen onze organisatie hebben we veel verschillende soorten informatie beschikbaar. Denk hierbij aan persoonsgegevens van medewerkers of informatie die we gebruiken tijdens het bestrijden van incidenten. Het in bezit hebben van deze informatie is nodig, maar maakt je als organisatie ook kwetsbaar. Als deze informatie in verkeerde handen terecht zou komen, kunnen mensen hier misbruik van maken. Het is daarom mijn taak om te zorgen dat we onze informatie zo goed mogelijk beschermen. Dit doe ik door de risico s in kaart te brengen en te adviseren over onze eigen informatiebeveiliging.
Informatiebeveiliging wordt steeds belangrijker, dit geldt ook voor onze organisatie. Ons werk wordt in vergelijking met vroeger steeds digitaler. Maar dat zorgt er ook voor dat we afhankelijker worden van onze digitale apparaten. Het is daarom belangrijk dat de beveiliging met deze ontwikkeling meegroeit. Ook zien we een toenemende dreiging van buitenaf. Er zijn genoeg voorbeelden van organisaties of bedrijven die door een datalek of cyberaanval flink in de problemen zijn geraakt. Zo n incident kan op allerlei manieren ontstaan. Te makkelijke wachtwoorden van medewerkers, iemand die op een verdacht linkje klikt of een systeem die via een opening van buitenaf gehackt kan worden.
Verder lezen bij de bron- Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling - 24 september 2026
- Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten - 23 september 2026
- De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen - 23 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen | |
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten | Verder lezen | |
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen | Verder lezen | |
Nieuwe toezichthouder voor elektronische patiëntendossiers | Verder lezen | |
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid | Verder lezen | |
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak | Verder lezen | |
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen | Verder lezen | |
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten? | Verder lezen | |
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren | Verder lezen | |
‘DPIA-vrijstellingen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’ | Verder lezen |