Hoogrisico algoritmes pas over twee jaar in register
In het register moeten overheden informatie publiceren over hun algoritmes zodat duidelijk is of sprake is van discriminatie.
Het ministerie van Justitie en Veiligheid denkt het Algoritmeregister over twee jaar up-to-date te hebben. Eind 2025 moeten dan alle zogeheten ‘hoog risico’-algoritmes geregistreerd zijn. Nu staan er 264 algoritmes in het Algoritmeregister van de Nederlandse overheid.
Geen extra geld
Demissionair minister van Justitie Dilan Yeşilgöz stelt in een brief aan de Tweede Kamer dat er sprake is van een forse inspanning, omdat tientallen organisaties met een groot aantal algoritmen bij dit proces betrokken zijn. Daarnaast krijgt het ministerie er geen extra geld voor om de algoritmes te laten registreren.
Ook zijn er volgens de minister uitzonderlijke gevallen waarbij registratie van algoritmen een opsporingsbelang kan ondermijnen. Hierdoor zouden de betrokken algoritmen niet volledig gepubliceerd kunnen worden. Wel wordt er volgens haar naar gestreefd zo transparant mogelijk te communiceren over de algoritmen die worden gebruikt.
In het register moeten overheden informatie publiceren over hun algoritmes zodat duidelijk is of sprake is van discriminatie. Het Algoritmeregister is in 2022 van start gegaan.
Verder lezen bij de bron- CISO s spelen steeds grotere rol in bestuurskamer - 7 februari 2025
- AP bezorgd over gezichtsherkenning aan balie - 7 februari 2025
- Privacybudgetten dalen in 2025 - 6 februari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
CISO s spelen steeds grotere rol in bestuurskamer | Verder lezen | |
AP bezorgd over gezichtsherkenning aan balie | Verder lezen | |
Privacybudgetten dalen in 2025 | Verder lezen | |
Gegevensinbreuk bij Volkswagen bewijst dat regelgevingskader NIS2 nodig is | Verder lezen | |
Europese Commissie komt met actieplan cyberveiligheid ziekenhuizen | Verder lezen | |
Europese AI act: nieuwe plichten voor gemeenten | Verder lezen | |
Datalek kostte in 2024 gemiddeld 4,88 miljoen dollar | Verder lezen | |
Cybersecurity 2025 in 10 voorspellingen | Verder lezen | |
Cyber resilient storage is integraal onderdeel van data security | Verder lezen | |
Nieuw datalek in Amersfoort | Verder lezen |